Városlista
2025. március 18, kedd - Sándor

Hírek

2011. Július 04. 07:41, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

A csecsemők már 3 hónaposan felismerik az érzelmeket

A csecsemők már 3 hónaposan felismerik az érzelmeket

A tudósokat igencsak meglepték azok a friss kutatási eredmények, amelyek szerint a csecsemők már 3 hónapos korukban képesek felismerni az emberi hangban felfedezhető érzelmeket. Az agyi képalkotó eszközökkel elvégzett kísérletektől ugyan

 

A kutatók elmondták: korábban nem volt világos számukra, hogy az emberi agy pontosan mikor válik képessé arra, hogy feldolgozza és értelmezze a hangokból kiszűrődő érzelmeket. Arra azonban még csak nem is gondoltak, hogy ezzel a képességgel már 3 hónaposan rendelkezünk - írja a BBC.

A kísérletek során fMRI-vel vizsgálták, hogy a kicsik hogyan reagálnak a nevetésre, a sírásra, valamint az olyan háttérzajokra, mint például a víz csobogása vagy a játékok zaja. Az eredményekből kiderült, hogy a kicsik tisztában voltak azzal, hogy mikor hallanak emberi hangokat, és azzal is, hogy ezek a hangok milyen érzelmeket közvetítenek. Ez abból vált egyértelművé, hogy az agynak ugyanazok a régiói aktivizálódtak a csecsemőknél az egyes hangok hatására, mint a felnőtteknél.

A kutatók ugyanakkor azt is elmondták, hogy a vizsgálatokat a jövőben arra is szeretnék felhasználni, hogy kideríthessék, mi a különbség az autista és az egészséges gyerekek agyi fejlődése között - hiszen az autista gyerekek egyik ismérve az, hogy alacsony az érzelmi intelligenciájuk.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 17. 07:37, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: hamarosan megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része

Rövidesen megkezdi működését a trieszti kikötő magyar tulajdonú része, ami teljesen új lehetőségeket nyújt a hazai exportőr vállalatoknak a kivitelük rugalmasságát, gyorsaságát tekintve

2025. Március 17. 07:36, hétfő | Belföld

MÁV-csoport: a mozdonybeszerzések hatására pontosabban járnak a vonatok

A februári menetrendi adatok már tükrözik a mozdonybeszerzések hatásait. A december óta tartó kedvező trend továbbra is folytatódik, így már harmadik hónapja, kisebb mértékben, de javul a vonatok pontossága

2025. Március 16. 08:36, vasárnap | Belföld

Március 15. - Orbán Viktor: uniót, de Ukrajna nélkül

Európa urai úgy döntöttek, hogy Ukrajnának folytatnia kell a háborút, kerül, amibe kerül. \"Majd kap cserébe gyors uniós tagságot, a mi pénzünkön\".

2025. Március 16. 08:26, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón: